myjnia1_fsw

Urzędowe listy, prośby, wnioski. Niestety jak grochem o ścianę. Żaden argument nie jest w stanie dotrzeć do umysłu Starosty Szumskiego by na rozwidleniu Kolejowej i zjazdu do Placu Dworcowego ulokować znaki typu e-6a i e-6b informujące o dojeździe do przystanków PKP i PKS.

e-6a-view
e-6b-view

Dużo ważniejszą dla Starosty Świebodzińskiego Zbigniewa Szumskiego, w którego kompetencjach leży m.in. zarządzanie drogami powiatowymi oraz zarządzanie ruchem drogowym na drogach gminnych i powiatowych co wynika z Ustawy (po reformie administracji z 1999 roku) wyrażenie zgody na umieszczenie tablicy informującej o pobliskiej myjni parowej.

myjnia1_fsw

myjnia3_fsw

Ty wiesz, ja wiem, i szereg osób wie. Ale Świebodzin to nie jest jakaś enklawa ani wyspą. To miasto tranzytowe i turystyczne. Wypadało by poinformować tych co i spoza. Jaki to problem? Ludzie piszą…

ludzie_pisza_fsw

…i to prawda. Tablica niby informuje ale tak naprawdę dezinformuje. Klient chciał to postawił ale czy choć ktokolwiek z osób decyzyjnych sprawdził czy jej treść odpowiada prawdzie? Wątpliwe. Każdego miesiąca w Starostwie Powiatowym Świebodzinie przelewają z konta na konta setki tysięcy. W tym jednym konkretnym przypadku żałują stu czy dwustu złotych.

Oni nazywają to didaskaliami. Oni czyli władza. Nic nie znaczącymi pierdołami. Władza, którą z roku na rok wybieracie ciągle tę samą mimo, że jęczycie, że ich czas dobiegł już końca. Beznadzieja i bezmyślność. Na Kolejowej i również ta wyborcza. Bez polotu, bez pomysłu, bez jakiejkolwiek choć drobnej innowacji. Bez dystansu. Wiecznie nadęci i wyniośli. Jedyne co ich interesuje to trwać. Tak bezsensu trwać by kroić ten tort i rwać ile się da.

Ponad 20 lat marazmu. Kiedy to się wreszcie skończy? Skończy się czy nie?

 

Tomasz Domański
NOWY Świebodzin