like_fsw

NOWY Świebodzin przyciąga coraz to bardziej ciekawe osobistości. Kilka miesięcy temu udało nam się namówić do sympatyzowania z nami Człowieka naszego pokroju od którego nie tylko my ale i wszyscy ci, którzy sprawują lub chcieliby sprawować urząd Wójta/Burmistrza/Starosty/Prezydenta mogliby śmiało brać przykład. Mogliby ale niespecjalnie chcą. Tą osobą jest Pan Wadim Tyszkiewicz – Prezydent Nowej Soli. Człowiek do reszty oddany sprawom swojego miasta co zresztą widać.

Widać to choćby w rankingu, który został przeprowadzony przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Nowa Sól, wśród miast powiatowych w kraju, najlepiej zdobywa i wykorzystuje środki unijne. „Jestem dumny, że okazaliśmy się najlepsi w Polsce. Jestem dumny także ze swoich współpracowników, którzy codziennie walczą o to, aby miasto się rozwijało, chciałbym im z tego miejsca bardzo podziękować” – mówił na łamach gazety Lubuskiej prezydent Tyszkiewicz.

Warto podkreślić słowa „Jestem dumny także ze swoich współpracowników, którzy codziennie walczą o to, aby miasto się rozwijało, chciałbym im z tego miejsca bardzo podziękować.” Oosbiście nie spotkałem się jeszcze w ciągu swojego całego życia aby za coś podobnego dziękował swoim współpracownikom Burmistrz Bekisz czy Starosta Szumski. A dlaczego? Bo oto nie walczą i oto nie dbają. Chwalą się jakimiś drobinkami i pozyskanymi opiłkami. Zal.

Tymczasem według zestawienia, Nowa Sól (już w 2012 roku) znalazła się na pierwszym miejscu, zostawiając w tyle pozostałe 264 miasta. Skąd taki wynik? „Jeśli chodzi o sukces w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej, przede wszystkim należy mieć klarowną wizję rozwoju gminy czy miasta” – tłumaczył (GL) dr Waldemar Sługocki, były wiceminister infrastruktury. „A Nowa Sól bez wątpienia posiada wizję rozwoju gospodarczego i to w długim horyzoncie czasu, dzięki czemu ważne decyzje podejmowane są w sposób przemyślany” – dodaje. „Wasze miasto robi to w sposób kompleksowy, a projekty bronią się pod kątem merytorycznym” – opowiada dr Sługocki.

Przed kilkoma dniami polubił nas również #StanisławGomułka, polski ekonomista, były wiceminister finansów oraz #JarosławDuszewski były prezes Alpine Bau Polska. NOWY Świebodzin konsekwentnie będzie zabiegać o skupianie w swoim gronie i przyciąganie ludzi biznesu, ludzi sukcesu. Wierzymy, że dzięki ich pomocy będzie nam łatwiej w niedalekiej przyszłości właściwie zarządzać Miastem.

Tomasz Domański
NOWY Świebodzin