babimost_samoLOT

Dla jednych wątpliwy zaszczyt dla mnie osobiście kolejne doświadczenie. W miniony weekend po raz pierwszy w życiu przyszło mi skorzystać z usług lotniska w Babimoście. I o ile podczas przylotu nic szczególnego nie wpadło mi w oko o tyle dziś podczas podróży powrotnej już tak. Hala odlotów, mnóstwo ludzi, bramki bezpieczeństwa, odprawa. Ale nie tylko. Pośród licznych widokowych billboardów ukazujących piękno natury naszego regionu na stojaku tuż przy automacie do kawy moją uwagę zwróciły foldery. I to nie byle jakie.

Foldery promocyjno-reklamowe w bogatej oprawie. Głównym ich sponsorem fundusze Unii Europejskiej. Jeden traktujący o Ziemi Lubuskiej bardzo ogólnie drugi nieco dobitniej jednak bez wymieniania miast i naprawdę wielu atrakcji. Moje serce podbił jednak folder przygotowany przez Urząd Miasta w Sulechowie.

babimost_folder_fzi_1
Twarda oprawa i mnóstwo konkretów. Powitanie Burmistrza Ignacego Odważnego. Charakterystyka gminy. Potencjał gospodarczy i drogowy. Tereny inwestycyjne. To wszystko zaledwie na kilku stronach. Mapy sytuacyjne i zaproszenie dla zewnętrznego biznesu. Można? Można!

babimost_folder_fzi_2
Pośród wszystkich miast województwa lubuskiego prym wiedzie 17-tysięczny Sulechów. Miasto położone u styku drogi krajowej nr 32 i ekspresowej S3 wszelkimi możliwymi sposobami próbuje otworzyć się na świat.

babimost_folder_fzi_3
I choć lotnisko odwiedzają głównie „sami swoi” bo ruch przecież odbywa się tylko z/do Warszawy to Burmistrz Odważny, odważnie kroczy naprzód uważając, że wydatek kilku nawet nastu tysięcy złotych w niczym nie zaszkodzi a wręcz może pomóc.

babimost_folder_fzi_4
Pal już licho innych ale przykro patrzeć, kiedy nie widzi się miasta położonego w regionie najlepiej ze wszystkich. Centralnie. Z bogatą historią, zabytkami, przyrodą, przedsiębiorstwami, gastronomią, miejscami i ludźmi wartymi poznania. Przykro tym bardziej, że z ów portu korzystają przecież nasi rodzimi samorządowcy. Patrzą, obserwują i nie widzą. Tak jakby na przekór sobie samym.

babimost_folder_fzi_5
Ja widzę i chcę abyście i Wy dostrzegli to również. Odważnie i bez kompleksów. W swoim i naszym wspólnym interesie.

Tomasz Domański
NOWY Świebodzin
#MiastoOświecone