nfsw_logo_kolo_d

Z końcem lipca i początkiem sierpnia NOWY Świebodzin zmienił swoje dotychczasowe logo. Mieniący się kolorami okrąg zastąpił charakterystyczną tablicę drogową. „Od początku istnienia kojarzymy się z rewolucyjnym nowym świeżym spojrzeniem na świat, emanującą energią, sukcesem. Czymś lekkim i pogodnym”, mówi Tomasz Domański lider Grupy. To wyjątkowo radosne barwy, choć rzeczywistość bywa często szara. Chcemy ją zmieniać. Razem z Wami” – dodaje. Dodatkowo nowy logotyp oprawiony został hasztagiem „Miasto Oświecone”. Ma to symbolizować dążenia Grupy do stworzenia w Świebodzinie strefy światła.

W ostatnich latach, głównie od wyborów w 2014 roku kojarzeni byliśmy z autostradowym znakiem drogowym. Trzy strzałki i kierunek jest jeden. Kierunek pozostał ten sam ale sam logos przeszedł właśnie do historii. Czy porywał? Trudno ocenić. Wiele osób zastanawiało się co oznacza a w dzisiejszych czasach nie ma na to czasu. Przekaz musi być jasny, wyrazisty i łatwo wpadający w oko.

ns_slup1
Znawcy tematu podkreślają, że przy­go­towanie zupeł­nie nowej marki to jedna z najtrud­niejszych decy­zji, jaką może pod­jąć mene­dżer. Oprócz oczywistych zalet do rozważe­nia pozo­stają liczne ryzyka. Nie jest to jed­nak nigdy oper­acja odby­wa­jąca się w próżni. Najczęś­ciej nowe logo po prostu musi pow­stać, by wiz­erunek działalności pozo­stał dopa­sowany do jej rzeczy­wis­tego charakteru. I tak właśnie jest w naszym przypadku.

nfsw_logo_kolo_d
Dla wielu osób Świebodzin przez długie lata kojarzył się z miastem „poświęconym” i w dalszym ciągu się tak kojarzy. Rozwijać tego wątku raczej nie potrzeba. Każdy wie o co chodzi. Jako Grupa NOWY Świebodzin chcemy iść dalej. Chcemy sięgać tam gdzie i po co jeszcze nikt nie sięgnął. Iść w stronę oświecenia nawiązującego do epoki (Siècle des Lumières) czyli oświecenia myśli i rozumu.

nfsw_logo_rmwMO2
Grupa NOWY Świebodzin postawiła sobie za cel po jak zakładamy zwycięskich dla nas wszystkich wyborach, stworzenie z naszego miasta rozświetlonego ekologicznego punktu. Stawiamy na ledowe iluminacje świetlne kościołów, charakterystycznych kamienic, pomników czy budynków użyteczności publicznej. Podtrzymujemy zobowiązania z 2014 roku, kiedy wnosiliśmy o unowocześnianie infrastruktury elektrotechnicznej na drogach, w ciągach pieszych i rowerowych. Chcemy pójść krok dalej tworząc elementy rozświetlonej małej architektury idealnie wkomponowującej się w najbliższe otoczenie. Tak by to inni uczyli się od nas a niekoniecznie my od kogoś. Mamy na to pomysły.

nfsw_logo_mo1000
W naszej filozofii przyświeca nam światło. Ciągły rozwój i ewolucja. Jak we wszechświecie. Nie zrywamy całkowicie z przeszłością. Łączymy tradycję i nowoczesność.

NOWY Świebodzin
#MiastoOświecone