stol

NOWY Świebodzin zainaugurował pierwszą w swojej historii telewizyjną transmisję na żywo przez internet. 20 sierpnia krótko po godzinie 10-tej udostępniliśmy próbny sygnał w technologii LTE. Nadawanie trwało nieco ponad 29 minut. Przekaz skupił uwagę około 20 widzów, korzystających zarówno z komputerów jak i urządzeń mobilnych. Prowadzona transmisja oprócz obrazu posiada również komentarz polityczny dotyczący spraw Świebodzina i jego Mieszkańców. W chwili obecnej nagranie jest dostępne na fanpage NOWY Świebodzin. Obejrzało je ponad pół tysiąca odbiorców.

Niemal dwie godziny później zdecydowaliśmy się przeprowadzić kolejną relację, tym razem poruszając drażliwy temat dotyczący parkingów w centrum oraz braku (naszym zdaniem) właściwej organizacji ruchu w jego obrębie.

NOWY Świebodzin będzie kontynuować tego typu transmisje w przyszłości bo jest to naszym zdaniem wspaniała forma bezpośredniego kontaktu naszej Obywatelskiej Inicjatywy z lokalną społecznością „tu i teraz”. Pozwala ona nie tylko oglądać obraz na żywo z ulic miasta i słuchać komentarza z pierwszej ręki ale umożliwia także uczestniczyć w niej za pośrednictwem czata. Drugą zarejestrowaną transmisję obejrzało już prawie tysiąc osób. Ilość wyświetleń ciągle rośnie.

 

 

Tomasz Domański
NOWY Świebodzin