flag-gmina-swiebodzin-25300.svg

Kampania AD 2014 już dawno za nami. Za chwilę zacznie się nowa. 2018. Po raz kolejny Świebodzin ujrzy bohaterów w swoim domu, głównie na ulotkach. Niektórzy objawią się jako ci nowi choć od nowego kolaborujący ze starymi. Powrócą lekko podśmierdziałe hasełka, kolejne obietnice, przyrzeczenia. Na nowo nasze oczy ujrzą plakaty, roześmiane pełne szczęścia twarze, kolorowe banery, obklejone słupy i konkurencje biegowe, kto szybciej zakryje kogo i czym. Wypadnie kilka trupów z szafy i lodówek, wyleją się też hurtem prośby o zaufanie. Resztę zamiecie się pod dywan. Uwaga! Uwaga! Święto demokracji tuż tuż.

Na osiedlowych podwórkach wrzawa i dyskusje, argumenty za i przeciw. Przeciąganie liny. Pomówienia, paszkwile. W niektórych mediach zniekształcone obrazy. Kłótnie, walka na śmierć i życie, wojny o przywództwo. Piaskownica proszę Państwa, piaskownica jak Boga kocham. A co dopiero tam na górze? Ech… Dlatego lepiej zejść na dół i szukać kontaktu z ludźmi. Tak jak zrobiłem to ja. Dom po domu, klatka po klatce. Dziś właśnie przypomniały mi się te chwile.

nie_tylko_swiebodzin

Do zobaczenia za rok. Wilkowo, Borów, Ługów, Glińsk, Chociule, Rudgerzowice, Jeziory, Lubinicko, Kupienino, Wityń, Rzeczyca, Rosin, Kępsko, Raków, Jordanowo, Lubogóra, Rozłogi, Grodziszcze, Witosław.  Szczegółowy plan odwiedzin Waszych małych ojczyzn już wkrótce na tej stronie.

Tomasz Domański
NOWY Świebodzin