entscheidung wahl

Wielomiesięczne przerzucanie się pismami jednak coś dało. Argumenty na „tak” przebiły te na „nie”. Starostwo Powiatowe w Świebodzinie przychylnie ustosunkowało się do wniosku obywatelskiego sygnowanego przez Tomasza Domańskiego dot. umieszczenia na trzech świebodzińskich skrzyżowaniach tzw. sekundników mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ich obrębie. Więcej na ten temat pisaliśmy w art. pt. Sekundników nie będzie oraz Światełko w tunelu? Teraz pojawiła się realna szansa na to, że pieniądze na ten cel jednak się znajdą i to w przyszłorocznym budżecie. Wszystko zależy jednak od pięciu niezwykle ważnych osób.

Ci którzy śledzili temat od początku wiedzą, że dyskusja na linii NOWY Świebodzin – Starostwo Powiatowe nie tylko nie była łatwa ale przede wszystkim była niezwykle gorąca. Informowaliśmy Was o niej na bieżąco. Kilka dni temu pismo w tej sprawie wysłał do nas wicestarosta Mieczysław Czepukowicz.  A w nim czytamy…

_ddip_ns_sekundniki_odp4

Teraz jak się dowiadujemy sprawa leży w rękach pięciu osób, które będą ustosunkowywać się „za” lub „przeciw” jej dalszym procedowaniem w komisjach oraz w trakcie debaty nad przyszłorocznym budżetem w Radzie Powiatu.

zarzad_rp_fswSzymon Pyrcz to wieloletni dziś już emerytowany dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie, Marcin Minta związany jest z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zbąszynku a Alicja Hoppen-Anyszko z Urzędem Gminy w Skąpem. Mieczysław Czepukowicz w przeszłości pracował w Towarzystwie Budownictwa Społecznego a Zbigniew Szumski piastował funkcję dyrektora w ŚDK.

NOWY Świebodzin
#miastoOŚWIECONE