budzet_obywatelski

Jak co roku mniej więcej o tej porze Urząd Miasta w Świebodzinie ogłasza nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego, który będzie realizowany za klika miesięcy. Do akcji może przystąpić każdy kto posiadająca stałe zameldowanie na terenie naszej gminy. Wnioski można złożyć trzy. Warunkiem jest by każdy z nich zmieścił się w dopuszczalnej kwocie 100 tysięcy złotych. „W ubiegłym roku do programu nie przystąpiłem ale w tym nie pozbawiłem siebie tej przyjemności. Dodatkowo zachęciły mnie głosy moich Wyborców, którzy obiecali mi maksymalne zaangażowanie w promowanie tych pomysłów. Część z nich pośrednio była też ich autorstwa”, mówi Tomasz Domański. lider Grupy NOWY Świebodzin. Stawiamy na innowacje. Światło, informację i internet.

Na szczególną uwagę z naszej strony w tym roku zasłużyły zadania w trzech różnych lokalizacjach. Pierwszy z nich znajduje się w obrębie stadionu miejskiego i polega na instalacji infrastruktury oświetleniowej na murawę techniczną i szkoleniową. W tym działaniu posiadamy pełne poparcie ze strony środowisk skupionych wokół Pogoni Świebodzin.
20170915_180504(1)
Kolejną naszą inicjatywą, która zostanie poddana głosowaniu i weryfikacji społecznej to innowacyjna mapa świetlna wraz z informatorem o Świebodzinie i jego historii zlokalizowana na parkingu miejskim u podnóża pomnika Chrystusa przy ulicy Sulechowskiej. W zadaniu tym chodzi o to aby przekonać odwiedzających ten największy w Europie monument do tego by oprócz chwilowego postoju tam na górze, zechcieli zajrzeć również na dół. Do kafejek, restauracji czy hoteli. Każdy taki turysta to żyła złota dla lokalnego biznesu. Dlaczego więc pozostawiać go samemu sobie?

20170915_180509(1)

Trzecim pomysłem jest e-ławeczka. Urządzenie wymyślone przez polskich inżynierów zdobywa coraz większą popularność nie tylko w kraju ale również poza nim. Służy nie tylko chwilowemu odpoczynkowi. Można na nim posurfować w internecie ale także podładować swój sprzęt. I to zupełnie za darmo. Odporny na uszkodzenia fotowoltaiczny panel kumuluje w umieszczonych wewnątrz ławki bateriach energię słoneczną. Dzięki niej zasilane mogą być sprzęty elektroniczne powszechnego użytku.

20170915_180515
Po weryfikacji wniosków nastąpi ich upublicznienie z podziałem na małe i duże. W dalszej kolejności od 16 do 30 października skierowane będą do głosowania. Do 28 listopada Burmistrz Miasta otrzyma listę rekomendowanych zadań a do 30 listopada br. ma nastąpić ogłoszenie wyników konsultacji. Oczywiście liczymy na Was i Wasze głosy.

NOWY Świebodzin
#MiastoOświecone